zadzwoń: 71-314-25-24

Trening mentalny

Trening mentalny jest nową forma pracy nad rozwijaniem własnego potencjału. Jest to trening oparty na wiedzy pochodzącej z wielu dziedzin, między innymi z psychologii sportu, psychologii pozytywnej, coachingu. Dzięki temu sportowiec biorący udział w treningu mentalnym ma dostęp do najnowszych technik, modeli i narzędzi, które wspomogą jego rozwój mentalny.

W świecie sportu nastała nowa era, nadszedł czas dla treningu mentalnego. Po erze treningu technicznego, taktycznego i fizycznego, przyszła pora na przełom i globalne zastosowanie treningu mentalnego w pracy ze sportowcami. Eksperci na całym świecie związani ze sportem oraz psychologią sportu są zgodni, że w przygotowaniu technicznym, taktycznym i fizycznym zbliżyliśmy się do granicy ludzkich możliwości. Natomiast miejscem, w którym sportowiec może szukać swojej przewagi nad rywalami jest sfera mentalna.

✓ Ustanowienie celu

Droga do wskazania kierunku do którego dążymy, motywowania, wsparcia w codziennym treningu.


✓ Wizualizacja

Umiejętność tworzenia i przetwarzania sportowych występów. Uczy wyobraźni, pozwala dostrzec swoje atuty jak i obszary do rozwoju.


✓ Mówienie do siebie

Wewnętrzny dialog, który zachodzi w Twojej głowie może być pozytywny jak i negatywny i co za tym idzie może być bardzo pomocny albo szkodliwy podczas treningu czy zawodów.


✓ Koncentracja

Umiejętność skupiania uwagi na odpowiedniej rzeczy w odpowiednim czasie.


✓ Pewność siebie

Cechą charakterystyczną najlepszych zawodników jest wysoki poziom pewności siebie. Polega na wierze w swoje możliwości i osiągnięcie sukcesu.


✓ Gospodarowanie energią

Często sportowcy narzekają, że podczas zawodów są zbyt nerwowi, albo zbyt zrelaksowani. Praca nad gospodarowaniem energią pozwala określić jej aktualny poziom, zdefiniować jaki poziom jest najlepszy.


✓ Przygotowanie do zawodów

Bardzo ważne jest przygotowanie mentalne, które dopełnia przygotowanie fizyczne do zawodów.


✓ Radzenie sobie z presją

Często zdarza się że bardzo dobrzy zawodnicy nie osiągają zadowalających wyników. Radzenie sobie z presją wygląda zupełnie inaczej podczas treningu i podczas zawodów, dlatego tak ważna jest praca nad tym aspektem w treningu mentalnym.

Nasi trenerzy współpracują z:

Masz pytania?

Wpisz swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie!

Wprowadź prawidłowy numer