zadzwoń: 71-314-25-24

Poznaj FRIS®

Jest prosty

FRIS® jest prosty, intuicyjny i spójny. Przystępnie i zrozumiale wyjaśnia jak ludzie podejmują decyzje i rozwiązują problemy.

Jest praktyczny

Znajomość FRIS® możesz szybko zastosować, poznając i lepiej wykorzystując w praktyce swoje naturalne predyspozycje.

Jest polski

FRIS® stworzyliśmy na podstawie wyników polskich badań. Rozwijamy i dopasowujemy ją do polskich realiów.

FRIS® to narzędzie do opisu różnorodności sposobów myślenia i działania.

Model FRIS®

FRIS® trafnie określa i opisuje Twój naturalny sposób myślenia oraz działania. Pokazuje, jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje – w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym.

Model FRIS® opiera się o 4 perspektywy poznawcze: FAKTY – RELACJE – IDEE – STRUKTURY (w skrócie FRIS®). Wyjaśniają one jakim informacjom nadajesz największy priorytet, szczególnie w nowych sytuacjach.

Pespektywa FAKTÓW

Jest to szybka ocena faktów ze względu na przydatność do osiągnięcia konkretnego celu. Bazuje na sprawnym rozpoznawaniu związków przyczynowo-skutkowych.

Pespektywa RELACJI

Jest to intuicyjne rozpoznawanie tego, co łączy osoby, obiekty i zdarzenia. Związki te są najczęściej odbierane w sposób bardzo osobisty i subiektywny.

Pespektywa IDEI

Jest to wychodzenie poza obecny stan rzeczy, odbierany jako jedna z możliwych alternatyw. Wynika ze swobodnego podważania obecnych i odkrywania nowych zależności.

Pespektywa STRUKTUR

Jest to wnikanie w głąb istoty problemu, aby uzyskać jego kompletny i spójny obraz. Wymaga operowania na wysokim poziomie szczegółowości z dużą liczbą kryteriów.

Perspektywy FRIS® opisują Twoje style

Styl myślenia

Opisany przez jedną i niezmienną perspektywę.

W nowych sytuacjach doświadczenie nie podpowiada nam gotowych rozwiązań. Zazwyczaj wtedy reagujemy, wykorzystujemy informacje i podejmujemy decyzje w typowy dla siebie sposób. W psychologii poznawczej nazywa się go stylem poznawczym lub stylem myślenia.

Styl działania

Opisany przez kompozycję wszystkich używanych perspektyw.

Styl Działania pokazuje jakimi perspektywami uzupełniasz Twój Styl Myślenia w działaniu i określa, w jakich sytuacjach możesz go najsprawniej wykorzystywać. Wynika nie tylko z naturalnych predyspozycji, ale również z doświadczeń i upodobań.

Dlaczego są 2 różne style?

Twój Styl Myślenia opisuje reakcje, które są dla Ciebie najbardziej naturalne i swobodne. W rzeczywistości jednak duży wpływ na Ciebie mają również doświadczenia, wartości, przyzwyczajenia, otoczenie.

Dlatego Styl Działania to niezależna koncepcja, uzupełniająca Styl Myślenia o wpływ pozostałych perspektyw FRIS, wynikających z Twoich doświadczeń, upodobań oraz innych czynników.

Dopiero połączenie Styl Myślenia + Styl Działania mówi o tym co jest dla Ciebie najbardziej naturalne oraz jak te predyspozycje możesz najskuteczniej wykorzystać w praktyce!

Zamów badanie Fris®

Wprowadź poprawne imię i nazwisko
Wprowadź poprawny nr telefonu
Akceptacja polityki prywatności jest wymagana

Nasi trenerzy współpracują z:

Masz pytania?

Wpisz swój numer telefonu. Oddzwonimy do Ciebie!

Wprowadź prawidłowy numer